Polacy znajdują się w czołówce narodów, które kupują najwięcej suplementów. Takie zwyczaje dość często są krytykowane, jednocześnie należy zauważyć, że na rynku dostępnych jest wiele dobrych suplementów, które mogą bardzo poprawić samopoczucie bez konieczności wizyty u lekarza.

Czym są suplementy diety?

Suplementy diety to środki, sprzedawane najczęściej w aptekach, które nie są zarejestrowane jako leki. Ich zakup nie wymaga także posiadania recepty. Suplementy poza aptekami możemy także kupić w supermarketach, w drogeriach oraz w sklepach zielarskich. Są one również dostępne w miejscach uzdrowiskowych, sanatoriach i miejscach wypoczynkowych – np. w uzdrowisku Busko-Zdrój www.uzdrowisko-busko-zdroj.com.pl. Mają one pozytywny wpływ na organizm, więc są wskazane podczas rekonwalescencji i dochodzenia do pełni zdrowia.

Okazuje się że jest cały szereg dobrych suplementów, które warto przyjmować. Wachlarz dolegliwości na które mogą pomóc suplementy jest bardzo szeroki. Jednym z najczęściej kupowanych jest magnez, którego przyjmowanie może poprawić samopoczucie osobom, które cierpią na drżenie powiek, mają skurcze łydek oraz także wszystkim tym, którzy są narażeni na duży wysiłek intelektualny. Zażywanie magnezu zaleca się także osobom cierpiącym na choroby serca i migreny. Inne chętnie nabywane suplementy to przede wszystkim witaminy. Popularne są zarówno te pojedyncze jak i występujące w grupie. Wielu Polaków bardzo chętnie kupuje na przykład B Complex, witaminę C a w ostatnim czasie również bardzo często jest to witamina D, którą jak pokazały badania powinniśmy w naszej szerokości geograficznej przyjmować przez większą część roku. Popularnymi suplementami są także potas, cynk, selen czy tran.

Sprzedaż suplementów diety w Polsce

W polskich aptekach sprzedaje się także wiele suplementów, które mają wspomagać pracę układu nerwowego. Są to przede wszystkim ziołowe środki uspokajające. Osoby mające problem z zasypianiem chętnie nabywają melatoninę. Inne popularne grupy to suplementy dla mężczyzn na potencję oraz suplementy dla pań łagodzące różnego typu problemy w układzie rozrodczym. Pacjenci dość często sięgają także po suplementy na grzybicę czy środki mające wspomóc walkę z hemoroidami.