Od dawien dawna myślisz o porzuceniu mięsa i odzwyczajeniu się od jedzenia produktów odzwierzęcych, ale boisz się, że nie uda ci się tego zrobić i że prędzej czy później dasz się skusić na kawałek pizzy z cudownie przypieczonym salami albo ulubione kiełbaski z grilla? W takim razie zacznij zmiany na spokojnie. Dietę wegetariańską zastąp dietą flexitariańską. Flexitarianizm to stosunkowo nowy, ale jakże wyjątkowy styl żywienia. Będąc na nim, wciąż wolno ci zjeść to mięso o czasu do czasu, tyle że musisz robić wszystko, by je jak najbardziej ograniczać, w tym celu szukając dla niego ciekawych zamienników.

Na diecie flexitariańskiej ważną rolę odgrywają produkty pełnoziarniste. Są to różnorodne artykuły zbożowe, takie jak płatki owsiane (najlepsze są te górskie, unikaj błyskawicznych), brązowy ryż, różnego rodzaju kasze (zwłaszcza gryczana) oraz żytnie makarony i razowy chleb czy bułki. Wszystkie te wyroby obfitują w różnorodne witaminy z grupy B. Zawierają więc to, co dotychczas przyswajałeś wraz z mięsem. A ponadto dostarczają ci błonnika, który zwiększa uczucie sytości i wspomaga przemianę materii.

Dieta flexitariańska jest zainspirowana dietą wegetariańską, co oznacza, że produkty mleczne jak najbardziej można na niej spożywać. A to właśnie one w wielu przypadkach zastąpią ci mięso. Zwłaszcza jajka stanowią doskonałe uzupełnienie obiadów i śniadań, bo można je przygotować na tysiące różnych sposobów – robiąc z nich jajecznice, omlety czy po prostu je gotując. Nie zapominaj jednak, że po mięso wolno ci czasami sięgnąć. Jeżeli ewidentnie masz na nie ochotę, zjedz je bez żadnych wyrzutów sumienia, a na drugi dzień staraj się go unikać.

Strona www.tajemnice.pl oferuje wiele porad i ciekawych zagadnień z różnych dziedzin, w tym także zdrowia, urody i diety. Sprawdź ją koniecznie!

Tak naprawdę jednak podstawę każdego twojego talerza zawsze powinny stanowić warzywa i owoce. Tymi produktami możesz uzupełniać wszystkie posiłki i dodawać je do potraw w bardzo dużych ilościach. Owoce i warzywa są jednak super zdrowe. Dużo zdrowsze niżeli mięso czy nawet jaja.