Mało kto myśli na co dzień o stanie swoich jelit, bo mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że właśnie od nich zaczyna się wiele problemów.

Zadbaj o jelita dzięki tym produktom

Zaburzenia związane z trawieniem mogą prowadzić nawet do nowotworów! A one z kolei biorą się przeważnie z niewłaściwej diety, w której pewnych substancji brakuje. Jeżeli ma się obawy co do tego, że stan mikrobioty może nie być taki, jak być powinien, warto na pewno wprowadzić do jadłospisu kilka prostych zmian i przede wszystkim umieścić w nim specjalne najzdrowsze produkty na jelita, których trochę na szczęście jest.

Większość Polaków przepada za kiszonkami które mają dobry wpływ na jelita

Mamy to szczęście, że zwykle już w dzieciństwie przyzwyczajamy się do ich dość specyficznego smaku (osoby zza granicy czasem twierdzą, że przypomina on stopy), dzięki czemu później już w dorosłości możemy czerpać z tych kiszonek same dobroci. A jest po co sięgać! Akurat kiszonki i ogólnie rzecz biorąc różnego rodzaju fermentowane produkty mają w sobie całą masę zdrowych bakterii, które doskonale zasilają jelita i w ten sposób je wzmacniają. Kiszone nie muszą być jednak wyłącznie ogórki. Warto spróbować obrobić w ten sposób także kapustę, rzodkiewki, buraki czy nawet… truskawki! Do grona zdrowych produktów fermentowanych zaliczają się też tofu i miso. Produkty te przy okazji urozmaicają dietę. Dzięki nim przestaje być ona aż tak nudna i zwyczajna jak normalnie.

Dieta zdrowa dla jelit to dieta obfitująca w błonnik. Jest to akurat jedna z najlepszych substancji dla całego układu pokarmowego, bez której ten układ pokarmowy nie będzie nigdy normalnie działać. Niedobór błonnika zawsze skutkuje poważnym zatwardzeniem, wzdęciami i bólami brzucha. Może przyczynić się nawet do powstania przewlekłych zaparć.

Więcej artykułów o zdrowym odżywianiu i medycynie znajdziesz w serwisie https://www.zagadka.pl/.

Błonnik występuje w wielu produktach, ale w tych produktach jest go niestety dość mało, dlatego osoby, które mają osłabione jelita, powinny wprowadzać go do organizmu pod postacią suplementów diety. Dobrze sprawdzi się też siemię lniane. Można przygotowywać z niego specjalny kleik i pić go codziennie.